logo-overstroom
expositie

Kunstenaar: Hilly van Eerten


Klik op de foto om een grotere afbeelding te bekijken

Hilly van Eerten (Nijverdal, 1957) liet in 2018 haar eerste solotentoonstelling “Kijken door de Bouwende Stad” in Galerie Overstroom zien met digitale prints.
In 1992 studeerde ze af aan de Kunstacademie Utrecht op grafiek, ets en lithografie. Ze richtte zich toen een aantal jaren op lithografie op het AGA-lab (het Amsterdams Grafisch Atelier). Vanaf 2000 ging ze steeds meer digitaal werken en experimenteerde met fotobewerkingsprogramma’s. “Toen ik eenmaal digitaal begon te werken voelde ik: dit is mijn techniek”.
De stad is haar grootste muze. Moderne stedenbouw fascineert haar: de manier waarop mensen zich verhouden tot architectuur, infrastructuur en elkaar. “Een stad leeft , beweegt en vertelt zoveel verhalen.”
Haar creatieve proces begint wandelend door de stad. Met haar camera legt ze architectonische details, onverwachte structuren en menselijke interacties vast. De camera fungeert als filter, waar door de lens de omgeving geordend wordt.  Daarmee heeft ze een basis voor haar ‘urban collages’. De foto’s worden digitaal verwerkt tot grafische composities. Gelukkig toeval vormt haar stijl. De aanpak van over elkaar heen gelegde beelden werd het kenmerk van haar werk.
Hilly begaf zich niet makkelijk in de kunstwereld. “Ik maakte veel werk, maar verkocht bijna niets.” Maar toen ze zich bijna wilde terugtrekken veranderde het. “Als vanzelf begon het goed te lopen.” De digitale media boden haar de mogelijkheden om deel te nemen aan internationale exposities, waar ze niet zelf bij aanwezig hoefde te zijn. Ze werd benaderd door het gerenommeerde grafisch gezelschap.  
Vanaf 2020 werkt ze samen Business Art Service waar kunst in verschillende zakelijke omgevingen gepresenteerd wordt.
 

Exposities

2012 Diderot 13d,  ‘Modern City ‘’,  Amsterdam

2015 Vrijheid van Geest , Hoogezand

2018
Galerie Overstroom Amsterdam
Jubileumexpositie, Grafiekplatform VOG Winkelcentrum Zaailand, Leeuwarden
60 jarig bestaan AGA-lab ,  Amsterdam
Grote Kerk , Grafisch Atelier Alkmaar, Alkmaar
Grafisch atelier Den Bosch Grafiekkalender 2018, Den Bosch
Galerie Bouwput, Amsterdam

2019 Pop-up gallery , Kunstkapel, Amsterdam

2022 Grafein , Amstelkerk, Amsterdam

2024
Kunstenaarscentrum Bergen , ‘Meeliften’,
Grafiekexpositie Druk en proef,

2025
Druk en Proef,  Hoorn
Amsterdam in Beeld, Kunstruim, Amsterdam

Website: www.hillyvaneerten.nl